
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Data Rate | 5 Mbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 140 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$2.54045
Ext.Price$2.54045
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.54045 | $2.54045 |
| 10 | $2.23910 | $22.39100 |
| 25 | $2.12680 | $53.17000 |
| 50 | $2.02014 | $101.00700 |
| 100 | $1.91885 | $191.88500 |
